Lista artykułów
Zalety e-biura
Na przestrzeni ostatnich lat, liczba przedsiębiorców korzystających z usług wirtualnego biura sukcesywnie wzrasta. E-biuro to rozwiązanie, po które sięgają zarówno małe i średnie przedsiębiorstwa, jak i korporacje. Co sprawia, że tak się dzieje? Niewątpliwie są to korzyści.

SZEROKA GAMA USŁUG, CZYLI CO MOŻNA MIEĆ W PAKIECIE
Oferta wirtualnego biura zwykle zawiera udostępnienie wirtualnego adresu na potrzeby rejestracji firmy oraz do celów korespondencyjnych, obsługę sekretarską i korespondencyjną, wynajem pomieszczeń i wyposażenia oraz wszelkiego typu doradztwo – innymi słowami - kompleksową obsługę biura. Co ważne, wirtualne biura starają się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów i dopasowują swoją ofertę do ich indywidualnych potrzeb.

OSZCZĘDNOŚĆ ŚRODKÓW, CZASU I… NERWÓW
Wynajem tradycyjnego biura to nie lada wydatek, na który nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić. Już sama kaucja i czynsz za pierwszy miesiąc mogą przerazić. Dochodzą jeszcze koszty wyposażenia i zmienne koszty eksploatacyjne. Wyobraź sobie, ile można zaoszczędzić nie ponosząc takich ogromnych nakładów pieniężnych. Koszty wynajmu wirtualnego biura są o niebo niższe, a przedsiębiorca ma do dyspozycji pełną infrastrukturę biurową.

Co więcej, tradycyjne biuro oznacza długoterminowe zobowiązanie, a formalności związane z wynajmem i przeprowadzką mogą pochłonąć bardzo dużo cennego czasu. Natomiast, wynajem e-biura opiera się na elastycznym abonamencie, który można przedłużać z miesiąca na miesiąc. Jednocześnie, „wirtualna przeprowadzka” powinna zająć znacznie mniej czasu. Mniej wydatków i formalności oznacza dla przedsiębiorcy mniej stresu.

PROFESJONALIZM I PRESTIŻ
W czasach, gdy klienci przywiązują coraz więcej uwagi do wizerunku firmy, posiadanie atrakcyjnego adresu to połowa sukcesu. Jednak lokalizacja w centrum dużego miasta kosztuje majątek. Duże znaczenie w oczach klientów ma również fakt posiadania stacjonarnego telefonu firmowego oraz profesjonalna obsługa telefoniczna. Wszystko to można otrzymać w abonamencie wirtualnego biura za nieporównywalnie niższą cenę.

NAJLEPSZY PERSONEL
Wirtualne biura zatrudniają jednych z najlepszych pracowników. Przy rekrutacji nie kierują się bowiem lokalizacją, ale kompetencjami kandydatów. Ponieważ w wirtualnym biurze praca odbywa się w dużej mierze w trybie zdalnym, każdy pracownik e-biura musi być zdyscyplinowany, samodzielny i komunikatywny, aby pracować efektywnie. W wirtualnym biurze przedsiębiorca otrzymuje najlepszy personel za ułamek kosztów, jakie poniósłby w związku z zatrudnieniem personelu do obsługi tradycyjnego biura.

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że na rynku wirtualnych biur panuje tendencja wzrostowa. Według prognoz, trend ten będzie się utrzymywać przez wiele lat. Mamy nadzieję, że już niedługo się spotkamy!