Lista artykułów
Czym jest wirtualne biuro?
W związku ze znacznym postępem technologicznym, na rynku, jak grzyby po deszczu, pojawiają się tak zwane wirtualne biura. Pierwsze e-biuro powstało w 1994 r. z inicjatywy amerykańskiego biznesmena Ralpha Gregory'ego. Zauważył on zainteresowanie przedsiębiorców wynajmem adresu do prowadzenia działalności gospodarczej oraz usługami sekretarskimi i założył swoje „Inteligentne Biuro” w stanie Colorado.

Był to strzał w dziesiątkę. Rozwiązanie pozwoliło firmom na redukcję kosztów związanych z prowadzeniem biura, przy zachowaniu najwyższej jakości usług. W konsekwencji, wiele firm na całym świecie podążyło tym śladem. Z czasem okazało się, że największym atutem wirtualnego biura jest prestiżowy adres, pozwalający na skuteczne kreowanie wizerunku marki. Dlatego najwięcej tego typu biur powstaje w ścisłych centrach największych miast świata.

Obecnie wirtualne biura oferują kompleksową obsługę firm: począwszy od użyczenia atrakcyjnego adresu oraz obsługę telefoniczną i korespondencyjną, poprzez wynajem luksusowo wyposażonych sal konferencyjnych, aż po doradztwo księgowo-prawne czy wsparcie informatyczne. Co więcej, wiele e-biur dopasowuje swoją ofertę do indywidualnych potrzeb klienta. Przedsiębiorstwo może wtedy skorzystać z dodatkowych usług takich jak tłumaczenia korespondencji i ofert handlowych, usługi recepcyjne oraz concierge czy pomoc w prowadzeniu rekrutacji.

Ostatnią, choć niemniej ważną zaletą e-biura jest możliwość odciążenia przedsiębiorcy od stresu i natłoku obowiązków związanych z prowadzeniem firmy poprzez zminimalizowanie czasu, który poświęca on na regulowanie spraw biurowych, co pozwala mu na skoncentrowanie się na kluczowych sprawach przedsiębiorstwa.

W rezultacie firmy otrzymują wszystkie rozwiązania biznesowe w jednym miejscu. Wszystko to w bardzo przystępnej cenie. Wynajem fizycznego biura to bardzo kosztowna inwestycja, zarówno dla mikroprzedsiębiorstw, jak i korporacji. Tymczasem zakup standardowego abonamentu w e-biurze to stosunkowo niewielki koszt, a korzyści wynikające z takiego wyboru są wprost nieocenione